Fermer
art_track
10
Nyheder
chevron_right
11
Kampplan / Resultater
chevron_right
12
Rangliste herrer
chevron_right
6
Women Rankings
chevron_right
8
Turneringer
chevron_right
6
Videoer
chevron_right
10
Billeder
gamepad
9
Tips en kamp
chevron_right
10
Mine informationer
chevron_right
7
Kampe at satse på
chevron_right
6
Min Forudsigelse
chevron_right
11
Rangeringer
chevron_right
7
Regler
forum
13
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
fredag 28 juni (Starter kl. 04:00)
Resultater
torsdag 27 juni
onsdag 26 juni
tirsdag 25 juni
mandag 24 juni
Turneringer
Igangværende turneringer
Majorque
Eastbourne
Bad Hombourg
Eastbourne
Kommende turneringer
Wimbledon
Wimbledon
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Alcaraz / Swiatek
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
US Open 2024
Fra 26 august til 8 september
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Milan
Ibague
Brussels
Bakio
Hillcrest
Klosters
Satu Mare
Bourg-en-Bresse
Doksy - Stare Splavy
Palma del Rio
Taipei 2
Klosters
Tarvisio
Perigueux
Kommende turneringer
Bloomfield Hills
Karlsruhe
Brasov
Modène
Troyes
Marburg
Getxo
Laval
Ajaccio
Montpellier
Rome
Getxo
Hillcrest
Stuttgart-Vaihingen
Amstelveen
Nakhon Si Thammarat 2
Hong Kong
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Højdepunkter fra Sinner, der vandt sin første titel som verdens nr. 1 mod Hurkacz på græsset i Halle.
Højdepunkter fra Pegula, der reddede 5 matchbolde mod Kalinskaya for at vinde finalen på Berlins græs.
Carlos Alcaraz slået af Jack Draper i Queens!
Højdepunkter fra Paul vs Musetti i finalen på græsset i Queen's (London).
Alcaraz vs Draper, Paul, Musetti & Mpetshi Perricard Feature | Queen's 2024 Dag 4 Højdepunkter
Seneste video
06:36
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Todoni d. Parrizas Diaz
6/2, 6/4
813 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
48,879 Fans
Novak Djokovic
44,651 Fans
Roger Federer
41,279 Fans
Alexander Zverev
26,072 Fans
Carlos Alcaraz
23,270 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,344 Fans
Iga Swiatek
10,740 Fans
Serena Williams
10,212 Fans
Angelique Kerber
8,462 Fans
Garbiñe Muguruza
8,427 Fans
Hele ranglisten
2
6
2
15
Tomova V
2
1
6
15
Blinkova A
7
7
Fritz T
6
6
Shang J
1
6
3
00
Shelton B
2
3
6
00
Jubb P
4
4
15
Habib H
4
6
30
Mena F
2
2
40
Torres J
2
6
00
Soto M
2
5
15
Glushko L
2
7
15
Kung L
6
2
30
Ishii S
4
6
15
Rosatello C
7
30
Tian F
5
15
Bozovic A
3
7
40
Poullain L
0
6
30
Gray A
fre 28
L.Fernandez
kl. 12:00
M.Keys
fre 28
J.Paolini
kl. 13:30
D.Kasatkina
fre 28
T.Fritz
kl. 16:30
A.Vukic
2011
2024
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
Bucharest 2011
ATP 250 - Fra 19 til 25 september
21:14:55
10°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
Information
Navn
BRD Nastase Tiriac Trophy
By
Bucarest, Rumænien
Sted
BNR Arena
Kategori
ATP 250
Underlag
Grus (Udendørs)
Dato
Fra 19 til 25 september 2011 (7 Dage)
Præmiepenge
422,950 €
Hjemmeside
www.brd-nastase-tiriac-trophy.ro/
Præmieliste
2024
Fucsovics M
d.
Navone M
64 75
2016
Verdasco F
d.
Pouille L
63 62
2015
Garcia-Lopez G
d.
Vesely J
76
5
76
11
2014
Dimitrov G
d.
Rosol L
76
2
61
2013
Rosol L
d.
Garcia-Lopez G
63 62
2012
Simon G
d.
Fognini F
64 63
2011
Mayer F
d.
Andujar P
63 61
2010
Chela J
d.
Andujar P
75 61
2009
Montanes A
d.
Monaco J
76
2
76
6
2008
Simon G
d.
Moya C
63 64
2007
Simon G
d.
Hanescu V
46 63 62
2006
Melzer J
d.
Volandri F
61 75
2005
Serra F
d.
Andreev I
63 64
2004
Acasuso J
d.
Andreev I
63 60
2003
Sanchez D
d.
Massu N
62 62
2002
Ferrer D
d.
Acasuso J
63 62
2001
El Aynaoui Y
d.
Montanes A
76
5
76
2
2000
Balcells J
d.
Hantschk M
64 36 76
1
1999
Martin A
d.
Alami K
62 63
1998
Clavet F
d.
Di Pasquale A
64 26 75
1997
Fromberg R
d.
Gaudenzi A
61 76
2
1996
Berasategui A
d.
Moya C
61 76
5
1995
Muster T
d.
Schaller G
63 64
1994
Davin F
d.
Ivanisevic G
62 64
1993
Ivanisevic G
d.
Cherkasov A
62 76
5
Præmiepenge
Vinder
250 Point
66,580 €
Finale
150 Point
34,975 €
Semifinale
90 Point
18,920 €
1/4 Finale
45 Point
10,830 €
2. runde
20 Point
6,375 €
1. runde
0 Point
3,785 €
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning
1
Chela J
Semifinale
2
Mayer F
3
Granollers M
2. runde
4
Andujar P
Finale
5
Robredo T
1. runde
6
Starace P
1. runde
7
Seppi A
1/4 Finale
8
Montanes A
1. runde
Top 5
+ Alle
1
Ari Delpues
23
pts
2
Lord Lankou
16
pts
3
Dove
15
pts
4
remix1298
14
pts
5
Jerem ..
14
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple