Fermer
art_track
10
Nyheder
chevron_right
13
Kampplan / Resultater
chevron_right
15
Rangliste herrer
chevron_right
14
Women Rankings
chevron_right
12
Turneringer
chevron_right
6
Videoer
chevron_right
8
Billeder
gamepad
6
Tips en kamp
chevron_right
9
Mine informationer
chevron_right
13
Kampe at satse på
chevron_right
9
Min Forudsigelse
chevron_right
12
Rangeringer
chevron_right
10
Regler
forum
14
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
fredag 10 maj (Starter kl. 04:00)
Resultater
torsdag 9 maj
onsdag 8 maj
tirsdag 7 maj
mandag 6 maj
Turneringer
Kommende turneringer
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
US Open 2024
Fra 26 august til 8 september
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Kommende turneringer
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Højdepunkter fra Iga Swiatek vs Sabalenka i finalen på Madrids grusbane
Højdepunkter fra Auger-Aliassime vs Lehecka i semifinalen på Madrids grusbane
Rublev vs Auger-Aliassime, den dramatiske afslutning på deres runde 2-kamp i Rotterdam
Højdepunkter Rublev vs Auger-Aliassime i finalen på Madrids grusbane
Højdepunkter fra Sabalenka vs Rybakina i semifinalen på Madrids grusbane
Seneste video
08:06
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Berrettini d. Galarneau
4/6, 7/5, 7/5
678 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
48,155 Fans
Novak Djokovic
43,818 Fans
Roger Federer
41,181 Fans
Alexander Zverev
25,135 Fans
Carlos Alcaraz
22,225 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,306 Fans
Iga Swiatek
10,235 Fans
Serena Williams
10,189 Fans
Garbiñe Muguruza
8,426 Fans
Angelique Kerber
8,364 Fans
Hele ranglisten
5
6
6
30
Lajovic D
3
7
3
00
Sonego L
4
40
Lingua Lavallen A
5
40
Olivo R
Idag
K.Volynets
kl. 18:00
A.Sabalenka
Idag
N.Djokovic
kl. 19:00
C.Moutet
2014
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1974
Vienne 2014
ATP 250 - Fra 13 til 19 oktober
01:13:39
11°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
view_headline
Kvalifikationer
Fra lørdag 11 oktober
1
GOJOWCZYK
, Peter
FISCHER
, Martin
BEMELMANS
, Ruben
WC
NOVAK
, Dennis
WC
PETZSCHNER
, Philipp
KOVALIK
, Jozef
WC
KERN
, Robin
6
TROICKI
, Viktor
2
BERRER
, Michael
LAMASINE
, Tristan
VIOLA
, Matteo
DANIEL
, Taro
CECCHINATO
, Marco
BOZOLJAC
, Ilija
IGNATIK
, Uladzimir
5
HANESCU
, Victor
3
WARD
, James
VEIC
, Antonio
DELIC
, Mate
GOMBOS
, Norbert
MECIR
, Miloslav
PRZYSIEZNY
, Michal
NISHIOKA
, Yoshihito
8
CORIC
, Borna
4
ELIAS
, Gastao
HUTA GALUN
, Jesse
ZVEREV
, Alexander
WC
TRINKER
, Bastian
BRANDS
, Daniel
GINER
, Marc
CHIUDINELL
, Marco
7
FUCSOVICS
, Marton
GOJOWCZYK
36 61 64
BEMELMANS
62 75
PETZSCHNER
75 64
TROICKI
62 63
BERRER
76
2
36 63
DANIEL
63 62
BOZOLJAC
62 64
HANESCU
63 62
WARD
57 64 63
GOMBOS
46 62 63
MECIR
36 75 63
NISHIOKA
64 62
HUTA GALUN
64 46 76
6
ZVEREV
67
6
64 75
BRANDS
63 76
3
FUCSOVICS
76
4
76
7
BEMELMANS
76
3
67
5
63
TROICKI
26 63 63
DANIEL
67
5
62 64
HANESCU
63 75
GOMBOS
76
6
63
MECIR
62 64
ZVEREV
64 11 ab
BRANDS
61 36 63
TROICKI
75 26 76
3
HANESCU
62 63
MECIR
76
2
64
BRANDS
61 36 63
Præmiepenge
Qualified
12 Point
5,360 €
Q 3. runde
6 Point
865 €
Q 2. runde
0 Point
415 €
Q 1. runde
0 Point
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning - Kvalifikationer
1
Gojowczyk P
Q 2. runde
2
Berrer M
Q 2. runde
3
Ward J
Q 2. runde
4
Elias G
Q 1. runde
5
Hanescu V
6
Troicki V
7
Fucsovics M
Q 2. runde
8
Coric B
Q 1. runde
Top 5
+ Alle
1
theolebossdu34
32
pts
2
mamion
32
pts
3
WaT
32
pts
4
Bip
30
pts
5
sofiane
29
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple