Fermer
art_track
6
Nyheder
chevron_right
7
Kampplan / Resultater
chevron_right
14
Rangliste herrer
chevron_right
11
Women Rankings
chevron_right
15
Turneringer
chevron_right
14
Videoer
chevron_right
9
Billeder
gamepad
15
Tips en kamp
chevron_right
11
Mine informationer
chevron_right
13
Kampe at satse på
chevron_right
5
Min Forudsigelse
chevron_right
12
Rangeringer
chevron_right
9
Regler
forum
15
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
lørdag 11 maj
Resultater
lørdag 11 maj
fredag 10 maj
torsdag 9 maj
onsdag 8 maj
Turneringer
Kommende turneringer
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
US Open 2024
Fra 26 august til 8 september
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Kommende turneringer
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Højdepunkter fra Iga Swiatek vs Sabalenka i finalen på Madrids grusbane
Rublev vs Auger-Aliassime, den dramatiske afslutning på deres runde 2-kamp i Rotterdam
Højdepunkter Rublev vs Auger-Aliassime i finalen på Madrids grusbane
Alcaraz fejrer sin 21-års fødselsdag. Hold øjnene åbne, her er spanierens top 21 over de bedste billeder indtil videre!
Højdepunkter fra Auger-Aliassime vs Lehecka i semifinalen på Madrids grusbane
Seneste video
03:23
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Wang d. Plipuech
6/4, 4/6, 6/3
451 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
48,222 Fans
Novak Djokovic
43,847 Fans
Roger Federer
41,183 Fans
Alexander Zverev
25,148 Fans
Carlos Alcaraz
22,247 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,307 Fans
Iga Swiatek
10,252 Fans
Serena Williams
10,188 Fans
Garbiñe Muguruza
8,425 Fans
Angelique Kerber
8,371 Fans
Hele ranglisten
4
2
00
Arnaldi M
3
6
00
Jarry N
3
3
40
Seyboth Wild T
1
6
30
Etcheverry T
3
6
15
Davidovich Fokina A
2
7
00
Medjedovic H
1
6
40
Swiatek I
4
3
40
Putintseva Y
1
5
30
Badosa P
2
7
15
Shnaider D
1
1
7
00
Bu Y
1
6
5
15
Sekulic P
6
6
1
Gerasimov E
4
3
6
Kachmazov A
2
4
00
Maleckova J
5
6
30
Salkova D
3
6
00
Erjavec V
5
4
00
Barthel M
3
6
40
Klizan M
2
3
40
Collarini A
1
6
30
Kuhn N
2
4
15
Martin Tiffon P
Idag
J.Draper
kl. 14:30
D.Medvedev
2023
2024
2023
2022
Rouen 2023
WTA 125 - Fra 9 til 15 oktober
12:29:19
8°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
view_headline
Kvalifikationer
Information
Navn
Open Capfinances Rouen Metropole
By
Rouen, Frankrig
Sted
Kindarena
Kategori
WTA 125
Underlag
Hård (Indendørs)
Dato
Fra 9 til 15 oktober 2023 (7 Dage)
Kvalifikationer
søndag 8 oktober
Præmiepenge
115,000 €
Hjemmeside
Præmieliste
2024
Stephens S
d.
Linette M
61 26 62
2023
Golubic V
d.
Andreeva E
64 61
2022
Zanevska M
d.
Golubic V
76
6
61
Præmiepenge
Vinder
160 Point
13,040 €
Finale
95 Point
7,390 €
Semifinale
57 Point
5,222 €
1/4 Finale
29 Point
3,478 €
2. runde
15 Point
1,740 €
1. runde
1 Point
1,086 €
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning
1
Minnen G
1/4 Finale
2
Burel C
1. runde
4
Burrage J
1/4 Finale
5
Cornet A
Semifinale
6
Tomova V
1. runde
7
Cristian J
Semifinale
8
Bondar A
1. runde
9
Golubic V
Top 5
+ Alle
1
perle51
35
pts
2
Perth Jack
28
pts
3
Lucky84
26
pts
4
Alexdu88
26
pts
5
Viking76Ninow
26
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple