Fermer
art_track
9
Nyheder
chevron_right
9
Kampplan / Resultater
chevron_right
7
Rangliste herrer
chevron_right
11
Women Rankings
chevron_right
7
Turneringer
chevron_right
13
Videoer
chevron_right
6
Billeder
gamepad
5
Tips en kamp
chevron_right
9
Mine informationer
chevron_right
11
Kampe at satse på
chevron_right
9
Min Forudsigelse
chevron_right
14
Rangeringer
chevron_right
6
Regler
forum
6
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
fredag 10 maj (Starter kl. 04:00)
Resultater
torsdag 9 maj
onsdag 8 maj
tirsdag 7 maj
mandag 6 maj
Turneringer
Kommende turneringer
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
US Open 2024
Fra 26 august til 8 september
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Kommende turneringer
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Højdepunkter fra Iga Swiatek vs Sabalenka i finalen på Madrids grusbane
Højdepunkter fra Auger-Aliassime vs Lehecka i semifinalen på Madrids grusbane
Rublev vs Auger-Aliassime, den dramatiske afslutning på deres runde 2-kamp i Rotterdam
Højdepunkter Rublev vs Auger-Aliassime i finalen på Madrids grusbane
Højdepunkter fra Sabalenka vs Rybakina i semifinalen på Madrids grusbane
Seneste video
12:56
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Berrettini d. Galarneau
4/6, 7/5, 7/5
678 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
48,155 Fans
Novak Djokovic
43,818 Fans
Roger Federer
41,181 Fans
Alexander Zverev
25,135 Fans
Carlos Alcaraz
22,225 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,306 Fans
Iga Swiatek
10,235 Fans
Serena Williams
10,189 Fans
Garbiñe Muguruza
8,426 Fans
Angelique Kerber
8,364 Fans
Hele ranglisten
Next
Live
Idag
A.Zverev
kl. 14:30
A.Vukic
Idag
M.Kecmanovic
kl. 15:30
C.Ruud
Idag
K.Volynets
kl. 18:00
A.Sabalenka
Idag
N.Djokovic
kl. 19:00
C.Moutet
2023
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Mænd
Kvinder
Roland Garros 2023
Grand Slam - Fra 28 maj til 11 juni
02:41:47
13°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
view_headline
Kvalifikationer
Fra mandag 22 maj
1
OSORIO
, Camila
SERBAN
, Raluca Georgiana
CONTRERAS
, Fernanda
PR
KARATANTCH
, Sesil
ARANGO
, Emiliana
SAKATSUME
, Himeno
ANDREEVA
, Mirra
31
KUDERMETOV
, Polina
2
STEFANINI
, Lucrezia
PR
CHWALINSKA
, Maja
TIMOFEEVA
, Maria
PR
MELNIKOVA
, Marina
TOWNSEND
, Taylor
STEVANOVIC
, Natalija
PR
BANDECCHI
, Susan
20
JUVAN
, Kaja
3
RUS
, Arantxa
WC
ALBIE
, Audrey
PALICOVA
, Barbora
HOSOGI
, Sakura
RAINA
, Ankita
WC
DARTRON
, Emeline
PAPAMICHAI
, Despina
30
UCHIJIMA
, Moyuka
4
ZIDANSEK
, Tamara
ABDURAIMOV
, Nigina
ZUGER
, Joanne
ZAKHAROVA
, Anastasia
PAQUET
, Chloe
VICENS MAS
, Rosa
MONTGOMERY
, Robin
18
BOLSOVA
, Aliona
5
DOLEHIDE
, Caroline
CARLE
, Maria
FOURLIS
, Jaimee
JIMENEZ KA
, Victoria
BOUZAS MAN
, Jessica
WC
FERRO
, Fiona
ALVES
, Carolina
32
LYS
, Eva
HARTONO
, Arianne
BEJLEK
, Sara
KAWA
, Katarzyna
ZHAO
, Carol
WC
BOISSON
, Lois
WC
RADOVANOVI
, Nina
KARTAL
, Sonay
19
HRUNCAKOVA
, Viktoria
7
JANG
, Su Jeong
JANI
, Reka-Luca
HON
, Priscilla
ROBBE
, Alice
PR
VON DEICHM
, Kathinka
SNIGUR
, Daria
RUZIC
, Antonia
29
FRUHVIRTOV
, Brenda
8
GOLUBIC
, Viktorija
HUNTER
, Storm
WC
TUBELLO
, Alice
BARTHEL
, Mona
KRUEGER
, Ashlyn
MIYAZAKI
, Yuriko Lily
BRANCACCIO
, Nuria
24
BOULTER
, Katie
9
KORPATSCH
, Tamara
BJORKLUND
, Mirjam
TAN
, Harmony
PR
HERCOG
, Polona
MARCINKO
, Petra
SEBOV
, Katherine
SWAN
, Katie
17
TAUSON
, Clara
10
MANDLIK
, Elizabeth
NAEF
, Celine
PR
RODIONOVA
, Arina
WURTH
, Tara
NOHA AKUGU
, Noma
WC
LENE
, Emma
PR
GOVORTSOVA
, Olga
22
PIGOSSI
, Laura
11
HIBINO
, Nao
HAN
, Na-Lae
GRAMMATIKO
, Valentini
KRAUS
, Sinja
PR
JONES
, Francesca
VANDEWEGHE
, Coco
ZACARIAS
, Marcela
21
IN-ALBON
, Ylena
12
YUAN
, Yue
SELEKHMETE
, Oksana
HONTAMA
, Mai
KEMPEN
, Magali
SHYMANOVIC
, Iryna
GARLAND
, Joanna
WC
ROUVROY
, Margaux
23
KENIN
, Sofia
13
ANDREEVA
, Erika
BENOIT
, Marie
SEMENISTAJ
, Darja
GADECKI
, Olivia
KONJUH
, Ana
WICKMAYER
, Yanina
WATSON
, Heather
27
DANILOVIC
, Olga
14
WALTERT
, Simona
MONNET
, Carole
WC
MPETSHI PE
, Daphnee
DMITRUK
, Kristina
ORMAECHEA
, Paula
JACQUEMOT
, Elsa
SCOTT
, Katrina
28
DART
, Harriet
15
AVANESYAN
, Elina
ASTAKHOVA
, Darya
ROMERO GOR
, Leyre
PATTINAMA
, Lesley
BULGARU
, Miriam
MAKAROVA
, Ekaterina
JAKUPOVIC
, Dalila
26
DAY
, Kayla
16
BASSOLS RI
, Marina
VICKERY
, Sachia
CADANTU-IG
, Alexandra
YASTREMSKA
, Dayana
RUSE
, Elena-Gabriela
CRISTIAN
, Jaqueline
HOBGARSKI
, Katharina
25
MINNEN
, Greet
OSORIO
64 63
KARATANTCH
36 61 63
ARANGO
64 61
ANDREEVA
61 64
CHWALINSKA
62 61
TIMOFEEVA
62 61
TOWNSEND
76
1
62
JUVAN
64 64
RUS
62 63
PALICOVA
60 64
RAINA
75 57 62
UCHIJIMA
62 62
ZIDANSEK
76
2
46 62
ZAKHAROVA
61 64
PAQUET
36 62 62
BOLSOVA
61 63
CARLE
61 62
FOURLIS
64 46 63
FERRO
63 16 61
ALVES
62 36 63
BEJLEK
67
2
64 64
ZHAO
64 57 61
RADOVANOVI
16 62 75
HRUNCAKOVA
26 75 64
JANI
64 63
ROBBE
62 76
6
VON DEICHM
61 62
FRUHVIRTOV
36 62 76
10
HUNTER
64 62
BARTHEL
64 16 62
KRUEGER
62 64
BOULTER
62 46 64
BJORKLUND
75 64
HERCOG
57 60 76
4
MARCINKO
36 60 62
TAUSON
64 62
MANDLIK
75 63
RODIONOVA
76
10
60
NOHA AKUGU
75 46 64
PIGOSSI
61 63
HIBINO
46 63 61
GRAMMATIKO
64 61
JONES
63 63
IN-ALBON
63 60
YUAN
61 36 62
HONTAMA
75 62
SHYMANOVIC
64 60
ROUVROY
64 63
ANDREEVA
61 61
GADECKI
60 62
WICKMAYER
63 60
DANILOVIC
64 63
WALTERT
61 63
DMITRUK
61 63
JACQUEMOT
62 62
DART
63 46 64
AVANESYAN
61 63
PATTINAMA
36 76
5
64
BULGARU
16 63 62
DAY
61 61
VICKERY
26 76
1
60
YASTREMSKA
75 63
RUSE
63 64
MINNEN
64 62
OSORIO
60 61
ANDREEVA
60 62
TIMOFEEVA
16 62 61
TOWNSEND
16 63 64
RUS
63 64
UCHIJIMA
76
1
61
ZIDANSEK
36 62 62
BOLSOVA
64 67
2
64
FOURLIS
64 57 62
FERRO
60 76
5
BEJLEK
64 61
HRUNCAKOVA
75 76
1
ROBBE
76
4
75
FRUHVIRTOV
76
4
61
HUNTER
63 62
KRUEGER
62 26 76
6
BJORKLUND
60 61
TAUSON
62 61
MANDLIK
61 46 61
PIGOSSI
76
2
63
HIBINO
61 61
IN-ALBON
41 ab
HONTAMA
46 63 62
SHYMANOVIC
76
7
76
4
ANDREEVA
64 46 61
DANILOVIC
63 62
WALTERT
76
6
62
JACQUEMOT
16 61 62
AVANESYAN
63 46 63
DAY
64 61
YASTREMSKA
62 57 63
MINNEN
64 61
ANDREEVA
76
8
64
TOWNSEND
75 62
RUS
63 76
4
ZIDANSEK
62 76
4
FERRO
63 26 64
BEJLEK
64 64
FRUHVIRTOV
63 60
HUNTER
76
3
75
TAUSON
75 67
3
62
MANDLIK
62 26 75
IN-ALBON
16 62 64
SHYMANOVIC
62 36 76
4
DANILOVIC
62 64
WALTERT
62 46 64
DAY
57 64 76
7
YASTREMSKA
63 26 64
Præmiepenge
Qualified
40 Point
46,000 €
Q 3. runde
30 Point
24,000 €
Q 2. runde
20 Point
12,250 €
Q 1. runde
2 Point
7,000 €
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning - Kvalifikationer
1
Osorio C
Q 3. runde
2
Stefanini L
Q 1. runde
3
Rus A
4
Zidansek T
5
Dolehide C
Q 1. runde
7
Jang S
Q 1. runde
8
Golubic V
Q 1. runde
9
Korpatsch T
Q 1. runde
Top 5
+ Alle
1
MrG
71
pts
2
Chauff
67
pts
3
Coocoun
67
pts
4
Insomnia35
67
pts
5
tib_os
66
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple