Fermer
art_track
7
Nyheder
chevron_right
10
Kampplan / Resultater
chevron_right
6
Rangliste herrer
chevron_right
9
Women Rankings
chevron_right
6
Turneringer
chevron_right
14
Videoer
chevron_right
12
Billeder
gamepad
14
Tips en kamp
chevron_right
6
Mine informationer
chevron_right
12
Kampe at satse på
chevron_right
6
Min Forudsigelse
chevron_right
11
Rangeringer
chevron_right
6
Regler
forum
9
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
fredag 10 maj (Starter kl. 04:00)
Resultater
torsdag 9 maj
onsdag 8 maj
tirsdag 7 maj
mandag 6 maj
Turneringer
Kommende turneringer
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
US Open 2024
Fra 26 august til 8 september
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Kommende turneringer
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Højdepunkter fra Iga Swiatek vs Sabalenka i finalen på Madrids grusbane
Højdepunkter fra Auger-Aliassime vs Lehecka i semifinalen på Madrids grusbane
Rublev vs Auger-Aliassime, den dramatiske afslutning på deres runde 2-kamp i Rotterdam
Højdepunkter Rublev vs Auger-Aliassime i finalen på Madrids grusbane
Højdepunkter fra Sabalenka vs Rybakina i semifinalen på Madrids grusbane
Seneste video
12:56
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Berrettini d. Galarneau
4/6, 7/5, 7/5
678 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
48,155 Fans
Novak Djokovic
43,818 Fans
Roger Federer
41,181 Fans
Alexander Zverev
25,135 Fans
Carlos Alcaraz
22,225 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,306 Fans
Iga Swiatek
10,235 Fans
Serena Williams
10,189 Fans
Garbiñe Muguruza
8,426 Fans
Angelique Kerber
8,364 Fans
Hele ranglisten
Next
Live
Idag
A.Zverev
kl. 14:30
A.Vukic
Idag
M.Kecmanovic
kl. 15:30
C.Ruud
Idag
K.Volynets
kl. 18:00
A.Sabalenka
Idag
N.Djokovic
kl. 19:00
C.Moutet
2014
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
Mænd
Kvinder
Moscou 2014
ATP 250 - Fra 13 til 19 oktober
03:46:01
4°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
view_headline
Kvalifikationer
Information
Navn
Kremlin Cup
By
Moscou, Rusland
Sted
Olympic Stadium
Kategori
ATP 250
Underlag
Hård (Indendørs)
Dato
Fra 13 til 19 oktober 2014 (7 Dage)
Kvalifikationer
lørdag 11 oktober
Præmiepenge
855,490 $
Hjemmeside
www.kremlincup.ru
Præmieliste
2021
Karatsev A
d.
Cilic M
62 64
2019
Rublev A
d.
Mannarino A
64 60
2018
Khachanov K
d.
Mannarino A
62 62
2017
Dzumhur D
d.
Berankis R
62 16 64
2016
Carreno Busta P
d.
Fognini F
46 63 62
2015
Cilic M
d.
Bautista Agut R
64 64
2014
Cilic M
d.
Bautista Agut R
64 64
2013
Gasquet R
d.
Kukushkin M
46 64 64
2012
Seppi A
d.
Bellucci T
36 76
3
63
2011
Tipsarevic J
d.
Troicki V
64 62
2010
Troicki V
d.
Baghdatis M
36 64 63
2009
Youzhny M
d.
Tipsarevic J
67
5
60 64
2008
Kunitsyn I
d.
Safin M
76
6
67
4
63
2007
Davydenko N
d.
Mathieu P
75 76
9
2006
Davydenko N
d.
Safin M
64 57 64
2005
Andreev I
d.
Kiefer N
57 76
3
62
2004
Davydenko N
d.
Rusedski G
36 63 75
2003
Dent T
d.
Sargsian S
76
5
64
2002
Mathieu P
d.
Schalken S
46 62 60
2001
Kafelnikov Y
d.
Kiefer N
64 75
2000
Kafelnikov Y
d.
Prinosil D
62 75
1999
Kafelnikov Y
d.
Black B
76
2
64
1998
Kafelnikov Y
d.
Ivanisevic G
76
2
76
5
1997
Kafelnikov Y
d.
Korda P
76
2
64
1996
Ivanisevic G
d.
Kafelnikov Y
36 61 63
1995
Steeb C
d.
Vacek D
76
5
36 76
6
1994
Volkov A
d.
Adams C
62 64
1993
Rosset M
d.
Kuhnen P
64 63
1992
Rosset M
d.
Steeb C
62 62
1991
Cherkasov A
d.
Hlasek J
76
2
36 76
5
1990
Cherkasov A
d.
Mayotte T
62 61
Præmiepenge
Vinder
250 Point
140,750 $
Finale
150 Point
74,130 $
Semifinale
90 Point
40,155 $
1/4 Finale
45 Point
22,880 $
2. runde
20 Point
13,480 $
1. runde
0 Point
7,985 $
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning
1
Raonic M
2. runde
2
Cilic M
3
Gulbis E
Semifinale
4
Fognini F
2. runde
5
Bautista Agut R
Finale
6
Robredo T
1/4 Finale
7
Youzhny M
1/4 Finale
8
Seppi A
1/4 Finale
Top 5
+ Alle
1
Nonostar
31
pts
2
Djokovic the Best
31
pts
3
Dasacy34
29
pts
4
Sage_Rouge
27
pts
5
winnieh
26
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple