Fermer
art_track
11
Nyheder
chevron_right
8
Kampplan / Resultater
chevron_right
8
Rangliste herrer
chevron_right
9
Women Rankings
chevron_right
11
Turneringer
chevron_right
11
Videoer
chevron_right
10
Billeder
gamepad
7
Tips en kamp
chevron_right
11
Mine informationer
chevron_right
11
Kampe at satse på
chevron_right
6
Min Forudsigelse
chevron_right
7
Rangeringer
chevron_right
11
Regler
forum
8
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
torsdag 27 juni
Resultater
torsdag 27 juni
onsdag 26 juni
tirsdag 25 juni
mandag 24 juni
Turneringer
Igangværende turneringer
Majorque
Eastbourne
Bad Hombourg
Eastbourne
Kommende turneringer
Wimbledon
Wimbledon
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Alcaraz / Swiatek
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
US Open 2024
Fra 26 august til 8 september
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Milan
Ibague
Brussels
Bakio
Hillcrest
Klosters
Satu Mare
Bourg-en-Bresse
Doksy - Stare Splavy
Palma del Rio
Taipei 2
Klosters
Tarvisio
Perigueux
Kommende turneringer
Bloomfield Hills
Karlsruhe
Brasov
Modène
Troyes
Marburg
Getxo
Laval
Ajaccio
Montpellier
Rome
Getxo
Hillcrest
Stuttgart-Vaihingen
Amstelveen
Nakhon Si Thammarat 2
Hong Kong
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Carlos Alcaraz slået af Jack Draper i Queens!
Højdepunkter fra Sinner, der vandt sin første titel som verdens nr. 1 mod Hurkacz på græsset i Halle.
Højdepunkter fra Pegula, der reddede 5 matchbolde mod Kalinskaya for at vinde finalen på Berlins græs.
Højdepunkter fra Paul vs Musetti i finalen på græsset i Queen's (London).
Alcaraz vs Draper, Paul, Musetti & Mpetshi Perricard Feature | Queen's 2024 Dag 4 Højdepunkter
Seneste video
06:36
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Todoni d. Parrizas Diaz
6/2, 6/4
813 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
48,879 Fans
Novak Djokovic
44,651 Fans
Roger Federer
41,279 Fans
Alexander Zverev
26,072 Fans
Carlos Alcaraz
23,270 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,344 Fans
Iga Swiatek
10,740 Fans
Serena Williams
10,212 Fans
Angelique Kerber
8,462 Fans
Garbiñe Muguruza
8,427 Fans
Hele ranglisten
1
40
Kasatkina D
1
30
Raducanu E
1
15
Navarro E
4
40
Wozniacki C
0
6
30
Michelsen A
1
3
30
Ofner S
4
3
6
30
Vukic A
3
6
3
30
Nishioka Y
0
3
6
00
Zarazua R
3
6
3
00
Kessler M
5
6
00
Eala A
5
7
30
Sun L
4
5
6
40
Sonmez Z
1
7
1
40
Snigur D
3
4
7
15
Gadecki O
0
6
5
30
Jacquemot E
0
15
Jianu F
2
00
Møller E
1
6
40
Damas M
1
3
A
Bertrand R
Idag
T.Fritz
kl. 17:00
J.Shang
Idag
B.Shelton
kl. 18:00
P.Jubb
2022
2023
2022
Monastir 4 2022
W 25 - Fra 25 til 30 januar
15:57:24
12°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
D1
D2
D3
D4
D5
D6
tirsdag 25 januar
Court 1
10:30
R1
Timofeeva M
vs
Milovanovic E
[WC]
Postponed
13:00
R1
Echargui M
vs
Valkusz M
[6]
Postponed
Court 2
10:30
R1
Monnet C
vs
Miyazaki Y
[4]
Postponed
13:00
R1
Shimabukuro S
vs
Hemery C
[2]
Postponed
Court 3
10:30
R1
Lokoli L
[8]
vs
Weis A
Postponed
13:00
R1
Dascalu N
vs
Talbi S
Postponed
Court 4
10:30
R1
Decamps G
vs
Topo M
[WC]
Postponed
13:00
R1
Sanchez Jover C
vs
Added D
[4]
Postponed
Court 5
10:30
R1
Plaza Araujo L
[WC]
vs
Tikhonova A
[5]
Postponed
13:00
R1
Mrdeza T
[3]
vs
Ghioroaie I
Postponed
Court 6
10:30
R1
Onclin G
vs
Mayot H
[7]
Postponed
13:00
R1
Kilnarova M
vs
Shinikova I
[2]
Postponed
Kvinder
Mænd
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning
1
Bonaventure Y
1/4 Finale
2
Shinikova I
2. runde
3
Mrdeza T
Semifinale
4
Miyazaki Y
1/4 Finale
5
Tikhonova A
1/4 Finale
6
Han N
Finale
7
Siskova A
1. runde
8
Kubareva A
2. runde
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple