Fermer
art_track
13
Nyheder
chevron_right
12
Kampplan / Resultater
chevron_right
12
Rangliste herrer
chevron_right
7
Women Rankings
chevron_right
14
Turneringer
chevron_right
13
Videoer
chevron_right
6
Billeder
gamepad
7
Tips en kamp
chevron_right
8
Mine informationer
chevron_right
11
Kampe at satse på
chevron_right
14
Min Forudsigelse
chevron_right
15
Rangeringer
chevron_right
15
Regler
forum
10
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
fredag 29 marts
Resultater
fredag 29 marts
torsdag 28 marts
onsdag 27 marts
tirsdag 26 marts
Turneringer
Igangværende turneringer
Miami
Miami
San Luis Potosi
Antalya
Kommende turneringer
Houston
Marrakech
Estoril
Charleston
Bogota
La Bisbal d'Emporda
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2023
Coupe Davis 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Naples
Gérone
San Luis Potosi
Sao Leopoldo
Tarragona
Trnava
Saint Dizier
Santa Margherita Di Pula
Croissy-Beaubourg
São Paulo
Murska Sobota
Kofu
Santa Margherita Di Pula
Terrassa
Kommende turneringer
Mexico City
Florianopolis
Barletta
Barcelone
Sharm El Sheikh
Reus
Santa Margherita Di Pula 2
Hammamet 5
Split
Kashiwa
Santa Margherita Di Pula 2
Hammamet 3
Bujumbura
Jackson
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Sabalenka holdt sig stærk under de særlige omstændigheder og slog Badosa i Miamis anden runde.
Grigor Dimitrov GOD MODE mod Carlos Alcaraz! | Miami 2024 Højdepunkter
Højdepunkter fra Alcaraz vs Monfils, en hot-shots producer-kamp, i Miamis 3. runde
Iga Swiatek vs. Ekaterina Alexandrova | 2024 Miami ottendedelsfinale | Højdepunkter
Rublev bliver slået ud af en Machac i brand i Miami!
Seneste video
04:45
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Nicod d. Basic
7/6
4
, 6/4
1044 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
47,018 Fans
Novak Djokovic
43,171 Fans
Roger Federer
41,154 Fans
Alexander Zverev
24,652 Fans
Carlos Alcaraz
21,608 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,295 Fans
Serena Williams
10,184 Fans
Iga Swiatek
9,968 Fans
Garbiñe Muguruza
8,424 Fans
Angelique Kerber
8,309 Fans
Hele ranglisten
6
4
Gea A
6
2
Herbert P
5
00
Hassan B
3
15
Garin C
1
6
00
Varillas J
2
4
15
Oliveira G
3
6
00
Bayerlova M
6
1
00
Makarova E
1
40
Hesse A
5
A
Lodikova D
4
6
4
30
Serdarusic N
4
2
6
00
Serafini M
Idag
D.Medvedev
kl. 20:00
J.Sinner
lør 30
G.Dimitrov
kl. 00:00
A.Zverev
2020
2023
2022
2021
2020
Lyon 2020
WTA International - Fra 2 til 8 marts
16:54:17
20°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
view_headline
Kvalifikationer
Information
Navn
Open 6
By
Lyon, Frankrig
Sted
Palais des Sports de Gerland
Kategori
WTA International
Underlag
Hård (Udendørs)
Dato
Fra 2 til 8 marts 2020 (7 Dage)
Kvalifikationer
lørdag 29 februar
Præmiepenge
500,000 $
Hjemmeside
www.open6emesens.fr/
Præmieliste
2023
Parks A
d.
Garcia C
76
7
75
2022
Zhang S
d.
Yastremska D
36 63 64
2021
Tauson C
d.
Golubic V
64 61
2020
Kenin S
d.
Friedsam A
62 46 64
Præmiepenge
Vinder
280 Point
43,000 $
Finale
180 Point
21,400 $
Semifinale
110 Point
11,300 $
1/4 Finale
60 Point
5,900 $
2. runde
30 Point
3,310 $
1. runde
1 Point
1,925 $
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning
1
Kenin S
2
Mladenovic K
2. runde
3
Garcia C
1/4 Finale
4
Cornet A
2. runde
5
Van Uytvanck A
Semifinale
6
Teichmann J
2. runde
7
Kasatkina D
Semifinale
8
Hruncakova V
1/4 Finale
Top 5
+ Alle
1
VicellousDrum
40
pts
2
Rafael W.
35
pts
3
Jean Donge
33
pts
4
perle51
33
pts
5
tib_os
33
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple