Fermer
art_track
9
Nyheder
chevron_right
10
Kampplan / Resultater
chevron_right
13
Rangliste herrer
chevron_right
7
Women Rankings
chevron_right
7
Turneringer
chevron_right
5
Videoer
chevron_right
11
Billeder
gamepad
5
Tips en kamp
chevron_right
6
Mine informationer
chevron_right
13
Kampe at satse på
chevron_right
5
Min Forudsigelse
chevron_right
8
Rangeringer
chevron_right
11
Regler
forum
6
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
torsdag 16 maj
fredag 17 maj (Starter kl. 03:00)
Resultater
torsdag 16 maj
onsdag 15 maj
tirsdag 14 maj
mandag 13 maj
Turneringer
Igangværende turneringer
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Kommende turneringer
Genève
Lyon
Strasbourg
Rabat
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
US Open 2024
Fra 26 august til 8 september
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Kommende turneringer
Skopje
Kachreti
Augsburg
Mataro
Addis Ababa
Deauville
Anning
Grado
Otocec
Goyang
Annenheim
Kursumlijska Banja
Santo Domingo 3
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Nadal vs Bergs, Fognini vs Evans, Arnaldi vs Mayot, Draper vs Coric og Auger-Aliassime/Tiafoe vs Shelton/Bublik. Her er højdepunkterne fra dag 2 i Roma (Masters 1000)
Novak Djokovic begynder Rom-kampagnen mod Moutet | Rom 2024-højdepunkter
Alcaraz fejrer sin 21-års fødselsdag. Hold øjnene åbne, her er spanierens top 21 over de bedste billeder indtil videre!
Djokovic lamslået af Tabilo! Højdepunkter fra 3. runde mellem serberen og chileneren på Roms grus (Masters 1000)
Højdepunkter fra Iga Swiatek vs Sabalenka i finalen på Madrids grusbane
Seneste video
03:51
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Kuramochi d. Inglis
4/6, 6/3, 7/6
2
826 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
48,308 Fans
Novak Djokovic
43,915 Fans
Roger Federer
41,189 Fans
Alexander Zverev
25,195 Fans
Carlos Alcaraz
22,277 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,337 Fans
Iga Swiatek
10,297 Fans
Serena Williams
10,190 Fans
Garbiñe Muguruza
8,426 Fans
Angelique Kerber
8,399 Fans
Hele ranglisten
1
00
Tsitsipas S
0
00
Jarry N
4
6
30
Niemeier J
4
3
15
Sonmez Z
4
6
00
Fils A
6
2
00
Van de Zandschulp B
5
6
15
Evans D
5
3
40
Mayot H
1
6
00
Nakashima B
1
4
15
Nishioka Y
3
A
Nardi L
4
40
Wolf J
3
7
30
Bautista Agut R
2
6
00
Daniel T
6
3
7
Huesler M
2
6
6
Moutet C
5
40
Passaro F
2
30
Galan D
3
15
Gadecki O
4
15
Cornet A
1
0
Kulikova A
6
6
Kawamura M
2
40
Tomic B
2
30
Corwin F
4
00
Ponwith N
2
00
McHugh A
4
40
Kuzuhara B
2
40
Neff A
Idag
D.Collins
kl. 20:30
A.Sabalenka
fre 17
A.Tabilo
kl. 15:30
A.Zverev
2024
2024
2023
2021
Abu Dhabi 2024
WTA 500 - Fra 5 til 11 februar
21:14:41
21°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
view_headline
Kvalifikationer
Fra lørdag 3 februar
1
NOSKOVA
, Linda
Alt
ZVONAREVA
, Vera
WC
KOIKE
, Ena
10
BUCSA
, Cristina
Alt
KRUNIC
, Aleksandra
HONTAMA
, Mai
SERBAN
, Raluca Georgiana
7
PARRY
, Diane
3
DOLEHIDE
, Caroline
FRUHVIRTOV
, Linda
PAPAMICHAI
, Despina
8
COLLINS
, Danielle
4
KENIN
, Sofia
WATSON
, Heather
MASAROVA
, Rebeka
9
PUTINTSEVA
, Yulia
5
SORRIBES T
, Sara
WC
ALHOGBANI
, Yara
WC
SONOBE
, Wakana
12
PERA
, Bernarda
6
BRONZETTI
, Lucia
SAVILLE
, Daria
SASNOVICH
, Aliaksandra
11
KRUEGER
, Ashlyn
NOSKOVA
64 61
BUCSA
36 63 62
HONTAMA
62 64
PARRY
61 76
2
FRUHVIRTOV
62 63
COLLINS
62 63
WATSON
36 61 61
MASAROVA
67
3
64 62
SORRIBES T
60 61
PERA
64 60
BRONZETTI
64 64
KRUEGER
61 36 64
NOSKOVA
64 76
1
PARRY
63 60
COLLINS
64 63
WATSON
36 76
3
61
PERA
64 61
KRUEGER
75 60
Præmiepenge
Qualified
25 Point
Q 2. runde
13 Point
6,603 $
Q 1. runde
1 Point
3,380 $
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning - Kvalifikationer
1
Noskova L
3
Dolehide C
Q 1. runde
4
Kenin S
Q 1. runde
5
Sorribes Tormo S
Q 2. runde
6
Bronzetti L
Q 2. runde
7
Parry D
8
Collins D
9
Putintseva Y
Q 1. runde
Top 5
+ Alle
1
jack17
38
pts
2
Curufin
35
pts
3
Honey Badger
32
pts
4
Chauff
31
pts
5
Julia L.
28
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple