Fermer
art_track
5
Nyheder
chevron_right
14
Kampplan / Resultater
chevron_right
6
Rangliste herrer
chevron_right
5
Women Rankings
chevron_right
6
Turneringer
chevron_right
15
Videoer
chevron_right
12
Billeder
gamepad
15
Tips en kamp
chevron_right
9
Mine informationer
chevron_right
15
Kampe at satse på
chevron_right
15
Min Forudsigelse
chevron_right
15
Rangeringer
chevron_right
12
Regler
forum
11
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
søndag 19 maj
mandag 20 maj (Starter kl. 08:00)
Resultater
søndag 19 maj
lørdag 18 maj
fredag 17 maj
torsdag 16 maj
Turneringer
Igangværende turneringer
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Kommende turneringer
Genève
Lyon
Strasbourg
Rabat
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
US Open 2024
Fra 26 august til 8 september
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Kommende turneringer
Skopje
Kachreti
Augsburg
Mataro
Addis Ababa
Deauville
Anning
Grado
Otocec
Goyang
Annenheim
Kursumlijska Banja
Santo Domingo 3
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Djokovic lamslået af Tabilo! Højdepunkter fra 3. runde mellem serberen og chileneren på Roms grus (Masters 1000)
Alcaraz fejrer sin 21-års fødselsdag. Hold øjnene åbne, her er spanierens top 21 over de bedste billeder indtil videre!
Nadal vs Bergs, Fognini vs Evans, Arnaldi vs Mayot, Draper vs Coric og Auger-Aliassime/Tiafoe vs Shelton/Bublik. Her er højdepunkterne fra dag 2 i Roma (Masters 1000)
Højdepunkter fra Zverev vs Tabilo i semifinalen på Roms grus (Masters 1000)
Højdepunkter fra Iga Swiatek vs Sabalenka i finalen på Madrids grusbane
Seneste video
05:25
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Oetzbach d. Iannaccone
6/3, 7/5
546 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
48,317 Fans
Novak Djokovic
43,945 Fans
Roger Federer
41,190 Fans
Alexander Zverev
25,275 Fans
Carlos Alcaraz
22,312 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,339 Fans
Iga Swiatek
10,355 Fans
Serena Williams
10,192 Fans
Garbiñe Muguruza
8,426 Fans
Angelique Kerber
8,399 Fans
Hele ranglisten
6
7
Baez S
3
6
Nagal S
2
6
15
Muller A
2
4
15
Gasquet R
6
15
Sorribes Tormo S
2
00
Dart H
5
3
Musetti L
7
6
Passaro F
4
6
00
Fils A
2
2
15
Martinez P
4
2
00
Navarro E
1
6
00
Shnaider D
2
3
Curmi F
6
6
Cengiz B
0
5
00
Puttergill C
1
7
40
Seggerman R
2
6
00
Ferreira Silva F
3
4
00
Potenza L
4
6
30
Wiedenmann L
0
3
30
Kivattsev K
6
3
7
Lobanov A
3
6
5
Bouzige M
Idag
A.Zverev
kl. 17:00
N.Jarry
2019
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Mænd
Kvinder
Wimbledon 2019
Grand Slam - Fra 1 til 13 juli
14:53:22
18°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
view_headline
Kvalifikationer
Fra tirsdag 25 juni
1
BOLSOVA
, Aliona
GAUFF
, Cori
MA
, Shuyue
IVAKHNENKO
, Valentyna
RADUCANU
, Emma
LIANG
, En-Shuo
GLUSHKO
, Julia
19
MINNEN
, Greet
2
BLINKOVA
, Anna
HIVES
, Zoe
DI GIUSEPP
, Martina
AIAVA
, Destanee
CADANTU-IG
, Alexandra
DOLEHIDE
, Caroline
XU
, Shilin
29
MARTINCOVA
, Tereza
3
DAVIS
, Lauren
SCHOOFS
, Bibiane
ZANEVSKA
, Maryna
DI LORENZO
, Francesca
BROADY
, Naomi
AHN
, Kristie
ANDERSON
, Robin
32
KORPATSCH
, Tamara
4
DOI
, Misaki
BIRRELL
, Kimberly
RODIONOVA
, Arina
MUHAMMAD
, Asia
BAINS
, Naiktha
LAO
, Danielle
KOVINIC
, Danka
25
VICKERY
, Sachia
5
VIKHLYANTS
, Natalia
ZARYCKA
, Anastasia
LOTTNER
, Antonia
PERRIN
, Conny
KHAZANIUK
, Deniz
LIU
, Fangzhou
KOSTYUK
, Marta
30
KALINSKAYA
, Anna
6
MCHALE
, Christina
SHIMIZU
, Ayano
SHARIPOVA
, Sabina
KUCOVA
, Kristina
ZIMMERMANN
, Kimberley
ERAYDIN
, Basak
GRAMMATIKO
, Valentini
20
JUVAN
, Kaja
33
LARSSON
, Johanna
SHINIKOVA
, Isabella
LI
, Ann
CEPELOVA
, Jana
MCNALLY
, Catherine
NARA
, Kurumi
ZAVATSKA
, Katarina
23
HON
, Priscilla
8
RYBAKINA
, Elena
PEREZ
, Ellen
HOGENKAMP
, Richel
TOMOVA
, Viktoriya
TREVISAN
, Martina
PONCHET
, Jessika
PAOLINI
, Jasmine
28
FLINK
, Varvara
9
OSUIGWE
, Whitney
BUCSA
, Cristina
PENG
, Shuai
MURRAY SHA
, Samantha
LIU
, Fangzhou
KHAZANIUK
, Deniz
TIG
, Patricia Maria
32
BADOSA
, Paula
10
BEGU
, Irina-Camelia
LU
, Jia-Jing
RADANOVIC
, Dejana
DODIN
, Oceane
GATTO-MONT
, Giulia
SERBAN (RO
, Raluca
GARCIA PER
, Georgina
21
WANG
, Xiyu
11
HIBINO
, Nao
STOLLAR
, Fanny
KAWA
, Katarzyna
JONES
, Francesca
RUSE
, Elena-Gabriela
KARATANTCH
, Sesil
BARA
, Irina
18
KIICK
, Allie
12
BONAVENTUR
, Ysaline
LOEB
, Jamie
TAYLOR
, Gabriella
PAQUET
, Chloe
GORGODZE
, Ekaterine
BONDAR
, Anna
FRECH
, Magdalena
26
RUS
, Arantxa
13
BOUZKOVA
, Marie
CEPEDE ROY
, Veronica
KALININA
, Anhelina
BOLKVADZE
, Mariam
OZGEN
, Pemra
ZHANG
, Yuxuan
IN-ALBON
, Ylena
24
BOGDAN
, Ana
14
DANILOVIC
, Olga
SILVA
, Eden
SRAMKOVA
, Rebecca
HESSE
, Amandine
ZAJA
, Anna
GEORGES
, Myrtille
ORMAECHEA
, Paula
17
HADDAD MAI
, Beatriz
15
LEPCHENKO
, Varvara
ZHUK
, Sofya
XUN
, Fang Ying
PATTINAMA
, Lesley
BUYUKAKCAY
, Cagla
RAINA
, Ankita
LISICKI
, Sabine
27
BABOS
, Timea
16
SMITKOVA
, Tereza
HAAS
, Barbara
SAVINYKH
, Valeria
WICKMAYER
, Yanina
LUMSDEN
, Maia
MCPHEE
, Kaylah
HAN
, XinYun
31
SAMSONOVA
, Liudmila
GAUFF
63 64
IVAKHNENKO
63 61
LIANG
76
4
62
MINNEN
62 61
BLINKOVA
61 75
DI GIUSEPP
76
3
64
DOLEHIDE
61 36 63
MARTINCOVA
16 75 64
DAVIS
16 76
3
64
DI LORENZO
76
4
76
3
AHN
76
3
76
4
KORPATSCH
63 67
0
64
DOI
61 46 75
RODIONOVA
76
6
67
2
86
LAO
64 62
KOVINIC
64 64
VIKHLYANTS
46 63 61
LOTTNER
63 62
LIU
63 76
5
KALINSKAYA
61 75
MCHALE
64 64
SHARIPOVA
61 36 75
ERAYDIN
46 64 75
JUVAN
64 36 108
SHINIKOVA
63 64
CEPELOVA
75 62
MCNALLY
76
4
76
2
HON
75 63
RYBAKINA
61 64
HOGENKAMP
64 62
PONCHET
63 64
FLINK
76
1
63
BUCSA
46 75 63
MURRAY SHA
64 67
5
64
LIU
63 76
5
BADOSA
36 61 64
BEGU
76
2
64
DODIN
76
5
75
GATTO-MONT
46 63 63
WANG
75 63
STOLLAR
76
2
26 108
KAWA
63 67
1
63
RUSE
62 62
BARA
67
4
61 64
BONAVENTUR
46 61 62
TAYLOR
76
3
64
GORGODZE
76
5
76
4
RUS
64 62
BOUZKOVA
64 64
KALININA
64 64
OZGEN
61 61
BOGDAN
62 61
DANILOVIC
64 76
2
HESSE
76
5
63
ZAJA
76
5
67
3
63
HADDAD MAI
67
4
64 62
LEPCHENKO
76
2
26 60
PATTINAMA
63 63
RAINA
64 63
LISICKI
63 36 63
SMITKOVA
67
4
75 75
WICKMAYER
46 61 64
MCPHEE
64 64
SAMSONOVA
63 26 61
GAUFF
62 63
MINNEN
63 26 61
BLINKOVA
63 64
MARTINCOVA
61 76
5
DAVIS
64 75
AHN
62 60
RODIONOVA
64 62
LAO
62 76
5
LOTTNER
64 61
KALINSKAYA
62 62
MCHALE
36 75 62
JUVAN
46 76
3
63
CEPELOVA
63 75
MCNALLY
64 64
RYBAKINA
63 60
FLINK
64 62
MURRAY SHA
76
4
64
BADOSA
75 62
DODIN
63 16 86
GATTO-MONT
63 61
KAWA
75 63
RUSE
62 57 64
BONAVENTUR
64 76
5
RUS
63 63
BOUZKOVA
60 75
BOGDAN
76
1
75
DANILOVIC
76
2
67
4
62
HADDAD MAI
36 64 62
PATTINAMA
46 61 62
LISICKI
61 76
4
WICKMAYER
16 76
3
61
SAMSONOVA
62 76
5
GAUFF
61 61
MARTINCOVA
46 63 75
AHN
64 75
RODIONOVA
06 61 61
KALINSKAYA
63 63
JUVAN
62 61
MCNALLY
64 63
FLINK
63 46 86
BADOSA
64 26 63
GATTO-MONT
36 75 61
RUSE
75 61
BONAVENTUR
36 61 64
BOGDAN
63 61
HADDAD MAI
64 64
PATTINAMA
06 64 64
WICKMAYER
64 63
Præmiepenge
Qualified
40 Point
27,500 €
Q 3. runde
30 Point
14,000 €
Q 2. runde
20 Point
7,000 €
Q 1. runde
2 Point
3,500 €
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning - Kvalifikationer
1
Bolsova A
Q 1. runde
2
Blinkova A
Q 3. runde
3
Davis L
Q 3. runde
4
Doi M
Q 2. runde
5
Vikhlyantseva N
Q 2. runde
6
Mchale C
Q 3. runde
8
Rybakina E
Q 3. runde
9
Osuigwe W
Q 1. runde
Top 5
+ Alle
1
Derek
54
pts
2
Rafael W.
53
pts
3
yantar974
53
pts
4
Marco_se
50
pts
5
tib_os
48
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple