Fermer
art_track
10
Nyheder
chevron_right
15
Kampplan / Resultater
chevron_right
15
Rangliste herrer
chevron_right
6
Women Rankings
chevron_right
8
Turneringer
chevron_right
7
Videoer
chevron_right
11
Billeder
gamepad
7
Tips en kamp
chevron_right
7
Mine informationer
chevron_right
9
Kampe at satse på
chevron_right
8
Min Forudsigelse
chevron_right
5
Rangeringer
chevron_right
14
Regler
forum
5
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
mandag 29 april
tirsdag 30 april (Starter kl. 05:00)
Resultater
mandag 29 april
søndag 28 april
lørdag 27 april
fredag 26 april
Turneringer
Igangværende turneringer
Madrid
Cagliari
Aix en Provence
Madrid
Lleida
Saint-Malo
Kommende turneringer
Rome
Bordeaux
Turin
Parme
Paris
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Guangzhou
Porto Alegre
Anapoima
Sabadell
Xalapa
Santa Margherita Di Pula 6
Nottingham 2
Bonita Springs
Gifu
Wiesbaden
Lopota 2
Boca Raton 2
Santa Margherita Di Pula 6
Anapoima
Hammamet 7
Yecla
Nottingham 2
Kommende turneringer
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Minder - Da Federer vandt den eneste blå grustitel i tennishistorien. Her er højdepunkterne fra hans finale mod Berdych i Madrid i 2012.
Ruud overrumplede Djokovic og vandt sin største sejr på ATP-touren! Højdepunkter fra den anden semifinale i Monte Carlo.
Højdepunkter fra Ruud vs Tsitsipas i finalen på Barcelonas grusbane
Rafael Nadals fantastiske sejr over Alex De Minaur! | Højdepunkter fra Madrid 2024
Seneste video
04:44
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Justo d. Gomez
6/4, 6/3
737 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
47,934 Fans
Novak Djokovic
43,727 Fans
Roger Federer
41,177 Fans
Alexander Zverev
25,069 Fans
Carlos Alcaraz
22,113 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,309 Fans
Serena Williams
10,190 Fans
Iga Swiatek
10,139 Fans
Garbiñe Muguruza
8,428 Fans
Angelique Kerber
8,349 Fans
Hele ranglisten
3
40
Sinner J
2
15
Kotov P
3
1
Bejlek S
6
6
Rybakina E
1
6
3
30
Putintseva Y
0
2
6
15
Kasatkina D
3
00
Dutra Da Silva D
4
00
Gimenez I
Idag
D.Collins
kl. 21:30
A.Sabalenka
tir 30
D.Medvedev
kl. 11:00
A.Bublik
tir 30
I.Swiatek
kl. 12:40
B.Haddad Mai
tir 30
J.Struff
kl. 16:00
C.Alcaraz
2024
2024
2023
2022
Oeiras 2024
W 100 - Fra 23 til 28 april
19:33:28
30°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
Information
Navn
W100 Oeiras Ladies Open
By
Oeiras, Portugal
Sted
Clube Escola de Tenis de Oeiras
Kategori
W 100
Underlag
Grus (Udendørs)
Dato
Fra 23 til 28 april 2024 (6 Dage)
Præmiepenge
100,000 $
Hjemmeside
Præmieliste
2024
Fett J
d.
Udvardy P
60 62
2023
Abduraimova N
d.
Jorge F
16 64 63
2022
Shnaider D
d.
Di Giuseppe M
64 62
Præmiepenge
Vinder
100 Point
15,239 $
Finale
65 Point
8,147 $
Semifinale
39 Point
4,473 $
1/4 Finale
21 Point
2,573 $
2. runde
12 Point
1,559 $
1. runde
1 Point
926 $
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning
1
Starodubtseva Y
Semifinale
2
Stefanini L
2. runde
3
Fett J
4
Udvardy P
Finale
5
Seidel E
1/4 Finale
6
Paquet C
1. runde
7
Bara I
1/4 Finale
8
Waltert S
2. runde
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple