Fermer
art_track
7
Nyheder
chevron_right
8
Kampplan / Resultater
chevron_right
10
Rangliste herrer
chevron_right
14
Women Rankings
chevron_right
10
Turneringer
chevron_right
14
Videoer
chevron_right
12
Billeder
gamepad
9
Tips en kamp
chevron_right
6
Mine informationer
chevron_right
7
Kampe at satse på
chevron_right
7
Min Forudsigelse
chevron_right
11
Rangeringer
chevron_right
9
Regler
forum
13
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
1
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
fredag 3 maj
lørdag 4 maj (Starter kl. 18:30)
Resultater
torsdag 2 maj
onsdag 1 maj
tirsdag 30 april
mandag 29 april
Turneringer
Igangværende turneringer
Madrid
Cagliari
Aix en Provence
Madrid
Lleida
Saint-Malo
Kommende turneringer
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
US Open 2024
Fra 26 august til 8 september
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Guangzhou
Porto Alegre
Anapoima
Sabadell
Xalapa
Santa Margherita Di Pula 6
Nottingham 2
Bonita Springs
Gifu
Wiesbaden
Lopota 2
Boca Raton 2
Santa Margherita Di Pula 6
Anapoima
Hammamet 7
Yecla
Nottingham 2
Kommende turneringer
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Minder - Da Federer vandt den eneste blå grustitel i tennishistorien. Her er højdepunkterne fra hans finale mod Berdych i Madrid i 2012.
Rafael Nadals fantastiske sejr over Alex De Minaur! | Højdepunkter fra Madrid 2024
Et følelsesladet øjeblik for Nadal. Her er højdepunkterne fra hans afsked med Madrid mod Lehecka.
Rafael Nadal vs Pedro Cachin 3-timers thriller! | Højdepunkter fra Madrid 2024-kampen
Seneste video
03:55
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Kostic d. Kulikova
6/4, 6/3
840 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
48,109 Fans
Novak Djokovic
43,776 Fans
Roger Federer
41,180 Fans
Alexander Zverev
25,111 Fans
Carlos Alcaraz
22,200 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,309 Fans
Serena Williams
10,187 Fans
Iga Swiatek
10,162 Fans
Garbiñe Muguruza
8,428 Fans
Angelique Kerber
8,350 Fans
Hele ranglisten
2
6
40
Hartono A
0
1
A
Saito S
Idag
A.Mannarino
kl. 11:40
R.Gasquet
Idag
T.Fritz
kl. 16:00
A.Rublev
lør 4
I.Swiatek
kl. 18:30
A.Sabalenka
2019
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2010
2009
2008
2007
2006
Istanbul 2019
WTA International - Fra 22 til 28 april
04:57:57
18°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
view_headline
Kvalifikationer
Information
Navn
TEB BNP Paribas Istanbul Cup
By
Istanbul, Tyrkiet
Sted
TTF Istanbul Tennis Center
Kategori
WTA International
Underlag
Grus (Udendørs)
Dato
Fra 22 til 28 april 2019 (7 Dage)
Kvalifikationer
lørdag 20 april
Præmiepenge
250,000 $
Hjemmeside
www.istanbulcup.com
Præmieliste
2022
Potapova A
d.
Kudermetova V
63 61
2021
Cirstea S
d.
Mertens E
61 76
3
2020
Tig P
d.
Bouchard E
26 61 76
4
2019
Martic P
d.
Vondrousova M
16 64 61
2018
Parmentier P
d.
Hercog P
64 36 63
2017
Svitolina E
d.
Mertens E
62 64
2016
Buyukakcay C
d.
Kovinic D
36 62 63
2015
Tsurenko L
d.
Radwanska U
75 61
2014
Wozniacki C
d.
Vinci R
61 61
2010
Pavlyuchenkova A
d.
Vesnina E
57 75 64
2009
Dushevina V
d.
Hradecka L
60 61
2008
Radwanska A
d.
Dementieva E
63 62
2007
Dementieva E
d.
Rezai A
76
0
30 ab
2006
Peer S
d.
Myskina A
16 63 76
0
Præmiepenge
Vinder
280 Point
43,000 $
Finale
180 Point
21,400 $
Semifinale
110 Point
11,500 $
1/4 Finale
60 Point
6,175 $
2. runde
30 Point
3,400 $
1. runde
1 Point
2,100 $
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning
1
Suarez Navarro C
1. runde
2
Buzarnescu M
2. runde
4
Yastremska D
1. runde
5
Tomljanovic A
1. runde
6
Martic P
7
Siniakova K
1. runde
8
Sakkari M
1. runde
9
Hruncakova V
1. runde
Top 5
+ Alle
1
Kraken
34
pts
2
julia
29
pts
3
konnors
26
pts
4
Alycia
25
pts
5
retourdepoutre
24
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple