Fermer
art_track
7
Nyheder
chevron_right
13
Kampplan / Resultater
chevron_right
6
Rangliste herrer
chevron_right
7
Women Rankings
chevron_right
9
Turneringer
chevron_right
6
Videoer
chevron_right
13
Billeder
gamepad
11
Tips en kamp
chevron_right
6
Mine informationer
chevron_right
9
Kampe at satse på
chevron_right
14
Min Forudsigelse
chevron_right
13
Rangeringer
chevron_right
8
Regler
forum
11
Forum & discussions
account_circle
Log ind
Opret profil
menu
person
Tips en kamp
5
Forum
Log ind
Opret profil
Kampplan / Resultater
Kampplan
fredag 29 marts
Resultater
fredag 29 marts
torsdag 28 marts
onsdag 27 marts
tirsdag 26 marts
Turneringer
Igangværende turneringer
Miami
Miami
San Luis Potosi
Antalya
Kommende turneringer
Houston
Marrakech
Estoril
Charleston
Bogota
La Bisbal d'Emporda
Søg en turnering
Turneringer
Mænd (ATP)
Kvinder (WTA)
Billie Jean King Cup 2023
Coupe Davis 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Fra 26 maj til 9 juni
Wimbledon 2024
Fra 1 til 14 juli
Challengers 2024
Igangværende turneringer
Naples
Gérone
San Luis Potosi
Sao Leopoldo
Tarragona
Trnava
Saint Dizier
Santa Margherita Di Pula
Croissy-Beaubourg
São Paulo
Murska Sobota
Kofu
Santa Margherita Di Pula
Terrassa
Kommende turneringer
Mexico City
Florianopolis
Barletta
Barcelone
Sharm El Sheikh
Reus
Santa Margherita Di Pula 2
Hammamet 5
Split
Kashiwa
Santa Margherita Di Pula 2
Hammamet 3
Bujumbura
Jackson
Ranglister
Mænd (ATP)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-23)
Ungdom (-23) (France)
Challenger Race
Kvinder (WTA)
Officiel
Live
Race
Sorteret på land: France
Ungdom (-21)
Ungdom (-21) (France)
Hop i ranglisten
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Fald i ranglisten
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videoer
Kategorier
Sjov
Interviews
Kampe
Nyheder
Hot shots
Off-court
Ugens mest populære
Sabalenka holdt sig stærk under de særlige omstændigheder og slog Badosa i Miamis anden runde.
Grigor Dimitrov GOD MODE mod Carlos Alcaraz! | Miami 2024 Højdepunkter
Højdepunkter fra Alcaraz vs Monfils, en hot-shots producer-kamp, i Miamis 3. runde
Iga Swiatek vs. Ekaterina Alexandrova | 2024 Miami ottendedelsfinale | Højdepunkter
Rublev bliver slået ud af en Machac i brand i Miami!
Seneste video
04:45
Indsend en video
Spillere
Herrer
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Kvinder
Hele listen
Sorteret på land: Frankrig
Søg en spiller
Dagens head to head
vs
vs
Performance of the day
Nicod d. Basic
7/6
4
, 6/4
1044 i forskel på ranglisten
Popularitet
Rafael Nadal
47,018 Fans
Novak Djokovic
43,171 Fans
Roger Federer
41,154 Fans
Alexander Zverev
24,652 Fans
Carlos Alcaraz
21,608 Fans
Hele ranglisten
Popularitet
Simona Halep
11,295 Fans
Serena Williams
10,184 Fans
Iga Swiatek
9,968 Fans
Garbiñe Muguruza
8,424 Fans
Angelique Kerber
8,309 Fans
Hele ranglisten
4
4
00
Hercog P
5
6
00
Begu I
6
4
15
Gigante M
4
6
15
Vincent Ruggeri S
4
6
00
De Jong J
3
7
00
Martinez P
5
7
40
Zeballos N
3
6
15
Mcphee K
2
1
15
Gavrila O
1
6
30
Popa M
4
00
Houkes M
6
00
Royer V
0
6
00
Giustino L
1
7
00
Gulin S
Idag
D.Medvedev
kl. 20:00
J.Sinner
2018
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Mænd
Kvinder
Eastbourne 2018
ATP 250 - Fra 25 til 30 juni
14:01:59
16°C
view_headline
Kampplan / Resultater
view_headline
Lodtrækning
info_outline
Information
comment
Analyses
view_headline
Kvalifikationer
Fra lørdag 23 juni
1
SOCK
, Jack
BRANDS
, Daniel
BEGA
, Alessandro
5
NEDELKO
, Ivan
2
DE MINAUR
, Alex
WC
GRAY
, Jonathan
WHITTINGTO
, Andrew
8
VIOLA
, Matteo
3
BERRETTINI
, Matteo
BASSO
, Andrea
GOMEZ-HERR
, Carlos
7
CHOINSKI
, Jan
4
CLARKE
, Jay
JALOVIEC
, Marek
MERTENS
, Yannick
6
QUIROZ
, Roberto
BRANDS
64 76
4
BEGA
75 60
DE MINAUR
61 63
VIOLA
46 64 62
BERRETTINI
63 63
GOMEZ-HERR
63 64
CLARKE
64 75
QUIROZ
36 64 63
BRANDS
67
4
76
2
63
DE MINAUR
62 64
BERRETTINI
62 76
3
QUIROZ
67
6
64 64
Præmiepenge
Qualified
6 Point
775 €
Q 2. runde
0 Point
370 €
Q 1. runde
0 Point
Del
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seedning - Kvalifikationer
1
Sock J
Q 1. runde
2
De Minaur A
3
Berrettini M
4
Clarke J
Q 2. runde
5
Nedelko I
Q 1. runde
6
Quiroz R
7
Choinski J
Q 1. runde
8
Viola M
Q 2. runde
Top 5
+ Alle
1
victorino
32
pts
2
Pelfy
31
pts
3
Exotic
29
pts
4
Djokor_Who
28
pts
5
WaT
25
pts
Participer
359
missing translations
Please help us to translate TennisTemple